Lindab | Usnadňujeme výstavbu

Lindab má nové logo

Praha, 10. března 2015

Mezinárodní koncern Lindab, přední světový výrobce stavebních komponentů z prvotřídní švédské oceli působící ve 32 zemích včetně České republiky, redesignuje své logo. Zavedené firemní barvy – modrá a bílá – zůstávají, ale logo se výrazně zjednodušuje. Na nové logo je právě teď ten správný čas: Lindab totiž nedávno nastoupil cestu strukturálních změn napříč celým koncernem. V rámci koncepce „One Lindab“ vychází společnost vstříc všem, kdo chtějí řešit výstavbu jako celek: Lindab jim k tomu dodá jak celou konstrukci stavby, tak i její vzduchotechniku a kompletní střešní systém včetně okapů. Nová vize maximálního pohodlí je vyjádřena heslem „Zjednodušení je naše vášeň“.

Logo Lindab se od roku 1959 postupně vyvíjí a reaguje na nové trendy – jak v grafice, tak i ve způsobu života. (krátké video https://www.youtube.com/channel/UCYDvwSYmpgKZXR3qubBLhew)

Karel Kleinmond, jednatel společnosti Lindab s. r. o. v České republice, k redesignu loga dodává: „Strategie koncernu pro následujících pět let je poskytovat klientům komplexní řešení jejich velmi různorodých stavebních požadavků a tím jim celou výstavbu usnadnit. Chceme nadále posilovat svou pozici na trhu a být na něm významným aktérem, vyrábět a dodávat produkty prvotřídní kvality a rozvíjet energeticky úsporná řešení. S tím vším plně koresponduje naše nové logo. To je oproti stávajícímu jednodušší, má modernější vzhled a vizuálně je lépe zapamatovatelné. Jeho vývoj se tak v průběhu let ubírá obdobnou cestou jako samotný Lindab.“

Nové logo Lindabu má dnes premiéru na světovém veletrhu ISH ve Frankfurtu. V tuzemsku Lindab poprvé použije své nové logo v rámci kampaně „V žilách nám proudí pravá švédská ocel“, kterou spouští v těchto dnech. Kampaň, zaměřená na okapy, střechy a vzduchotechniku Lindab, poběží mimo jiné v televizi, rozhlase, tištěných i online médiích včetně sociálních sítí.

Dosavadní logo Lindab
Nové logo Lindab


O mezinárodním koncernu Lindab AB:
Lindab AB má své sídlo ve Švédsku ve městě Grevie. Společnost vznikla v roce 1956 ve švédském Linghultu jako malá klempířská firma. V roce 1984 vstoupil Lindab na švédskou burzu, v roce 1992 také na dánskou. V roce 2006 byla mateřská společnost přejmenována na Lindab International AB. Koncern Lindab působí v současné době na trzích 32 zemí a zaměstnává téměř 4600 lidí. Je jedním z největších světových designérů, výrobců a prodejců kovových profilů pro stavební účely – ocelových plechů, lehkých střešních krytin, okapových systémů a dalších montážních prvků z tenkostěnné švédské oceli, jakož i vzduchotechnických potrubních systémů. Tím je schopen poskytovat komplexní systémová řešení pro široké spektrum požadavků. V roce 2014 dosáhl koncern Lindab čistých tržeb ve výši 7,003 miliard švédských korun (tj. zhruba 739 mil. EUR).
www.lindabgroup.com

O společnosti Lindab s. r. o.:
V České republice působí Lindab s.r.o. od roku 1993 v oblasti střešních a stěnových systémů. Ta se specializuje na výrobu a prodej tenkostěnných ocelových plechů, lehkých střešních krytin, okapových systémů, v nichž je lídrem na českém trhu, a také na výrobu systémů zastřešení plochých střech. V roce 1996 přibyla oblast vzduchotechnických systémů. V roce 2003 Lindab otevřel nový výrobní, skladový a administrativní areál v Praze – Ruzyni.
Lindab v tuzemsku zaměstnává téměř 800 lidí a pracovní příležitosti poskytuje nejen v Praze, ale také na jižní Moravě ve výrobním závodu Hustopeče u Brna, v pobočce v Brně otevřené letos v únoru a také v moravskoslezském kraji ve skladu a pobočce Ostrava. Česká republika je tak zemí, kde Lindab zaměstnává nejvíce lidí hned po mateřském Švédsku.
www.lindab.cz

Originál tiskové zprávy si můžete prohlédnout zde

Produktový manažer Lindabu Marek Dítě radí, jaký odvodňovací systém zvolit, aby vyhovoval právě Vašim požadavkům. Aby Vám střecha dlouho a bez problémů sloužila, myslete při výběru okapů na kvalitu, bezúdržbovost, ekologičnost i dlouhou životnost a záruku. Také byste měli vybrat spolehlivou značku s vynikajícím servisem. To vše splňuje okapový systém Lindab Rainline z prvotřídní předlakované oceli v široké škále barev. Nyní až o 35 % levněji.
černáčerná   0 %
tm. šedátm. šedá   0 %
barva mědibarva mědi   0 %
hnědáhnědá   0 %
cihl. červenácihl. červená   0 %
tm. červenátm. červená   0 %
stříbrná metal.stříbrná metal.   0 %
antická bíláantická bílá   0 %
borovic. zelenáborovic. zelená   0 %
antracitováantracitová   0 %